Міжнародна наукова конференція у Варшавському університеті (Республіка Польща) «Польсько-українські відносини в умовах російської агресії проти України: історичний та сучасний контексти»
24.04.2024, 13:52

11-12 квітня 2024 року у Варшавському університеті відбулася міжнародна наукова конференція «Польсько-українські відносини в умовах російської агресії проти України: історичний та сучасний контексти». Організатором заходу виступив Факультет історії Варшавського університету, а співорганізаторами стали Факультет політології та журналістики Університету імені Адама Міцкевича у Познані, Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України та Музей польських дітей-жертв тоталітаризму.

Від Національного авіаційного університету в конференції взяли участь (в онлайн-форматі) доцентки кафедри історії та документознавства Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Людмила Божук і Леся Халецька. Вони представили спільну доповідь «Ініціативне документування подій російсько-української війни (2022–2024 рр.) державними архівами України. Взаємодія з польськими партнерами».

Робота конференції розпочалася з виголошення пленарних доповідей та продовжилася на секційних засіданнях. Представлені дослідження охопили широке коло питань українсько-польських відносин у контексті російського вторгнення в Україну, зокрема солідарність, співпраця (у тому числі наукова), допомога українським біженцям, а також питання польсько-української архівної співпраці до і після російської агресії проти України, документування та дослідження воєнних злочинів.

Доповіді учасників конференції відзначалися ґрунтовністю дослідження обраної проблематики, а також емоційністю. Зокрема, були представлені такі доповіді:

Робота секції завершилася підсумковою дискусією.