Кафедра філософії Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій провела Всеукраїнський круглий стіл «Співвідношення соціального-індивідуального у сучасних комунікативних процесах»
18.04.2024, 12:02

10 квітня 2024 року кафедра філософії за підтримки адміністрації Факультету лінгвістики та соціальнтх комунікацій НАУ та стейкхолдерів провела Всеукраїнський круглий стіл «Співвідношення соціального-індивідуального у сучасних комунікативних процесах». Захід проходив у змішаному форматі — з офлайн присутністю учасників та підключенням через відеоконференцію.

Цей круглий стіл об’єднав академічну та наукову спільноту провідних київських закладів вищої освіти, серед яких:

Заявки на участь надійшли з:

Окремо відзначимо традиційне представництво у «круглому столі» співробітників Центру гуманітарної освіти Національної академії наук України.

Із відкриттям заходу учасників привітали:

Проведення «круглого столу» відбулося напередодні Всесвітнього Дня авіації та космонавтики. Оргкомітет віддав шану науковцям НАУ, які зробили внесок в авіаційну галузь, розвиток авіаційної науки та освіти. Була відзначена роль гуманітарних наук (філософії, насамперед) у проясненні суспільно і духовно значимих орієнтирів, з’ясуванні ціннісних засад та онтологічної природи сучасних суспільних викликів. Пошуки нової гуманістичної космології в суперечностях нашої трагічної історії є серйозною і відповідальною справою прогресивної філософської та наукової спільноти. Наталія Мельник підкреслила особливу важливість критичної рефлексії та публічної експлікації проблемних тем і задач соціальної комунікації, що є вкрай актуальною справою для української та світової інтелектуальної думки.

Модерацію «круглого столу» здійснювали професорка Любов Дротянко та доцентка Тетяна Пода.

У ході роботи лунали різноманітні доповіді з теми заходу. Відзначалась реонтологізуюча роль інформаційно-комунікаційних технологій та нових медіа у способах соціальних та індивідуальних взаємодій. Підкреслювалося, що медіатизовані соціальні комунікації, як-то масові медіа, соціальні мережі, групові дискурси та інші форми комунікації перетворюються на істотний чинник у формуванні суспільної думки та визначенні культурних тенденцій і соціальних відносини. Досліджувався зворотний вплив соціальних комунікацій на індивідуальне буття і дотичні з цим проблеми. Вивчалися мовно-комунікативні, освітні, особистісно-екзистенційні, художньо-естетичні, релігійні, моральні та науково-раціональні аспекти трансформацій самосвідомості та ідентичності людини.

Радіємо, що до роботи «круглого столу» доєдналися здобувачі вищої освіти, магістранти та аспіранти  НАУ і різних закладів освіти України.

Організатори висловили вдячність усім учасникам за плідну роботу, взаємну зацікавленість та активний діалог, а також побажали колегам добробуту, безпеки, високих помислів і чистого неба.